Parní vyvíječ pro společnost Nemléko s.r.o. – A.M.C. 400

Parní vyvíječ pro společnost Nemléko s.r.o. – A.M.C. 400: Pro provozovnu společnosti Nemléko s.r.o. v Bavoryni jsme navrhli a zrealizovali instalaci kompletního parního systému. Cílem projektu bylo zajistit stabilní dodávku technologické páry s maximálním důrazem na energetickou úspornost a efektivní využití odpadního tepla.

Co bylo součástí naší dodávky:

  • Parní vyvíječ A.M.C. 400: Vysoce výkonný zdroj schopný dodávat až 400 kg syté páry za hodinu při tlaku 5 bar.
  • Plynový hořák Ecoflam MAXGAS 500 PAB: Dvoustupňový modulační hořák, který optimalizuje spalovací proces, snižuje emise a zvyšuje celkovou účinnost kotelny.
  • Systém 100% návratnosti kondenzátu: Unikátní technické řešení s vyvýšenou napájecí nádrží (3 m nad úrovní čerpadla). Tímto jsme zajistili optimální sací výšku (NPSH) pro čerpadla a eliminovali nutnost kondenzát před využitím dochlazovat – veškerá energie tak zůstává v systému.
  • Úprava vody a bezpečnost: Instalace duplexní změkčovací stanice, kontinuálního dávkování korekční chemie a dochlazovací nádrže pro bezpečný odkal a přepad.
  • Legislativní servis: Vypracování pasportu, kompletní výchozí revize a předání veškeré dokumentace dle platných norem.

Hlavní výhody tohoto řešení

Hlavní výhodou je zde návratnost kondenzátu. Místo toho, abychom teplý kondenzát vypustili do kanalizace, vracíme ho zpět do systému. Díky vyvýšené nádrži, kterou jsme pro klienta postavili, nemusíme kondenzát zbytečně dochlazovat – vracíme ho do vyvíječe v jeho energeticky nejbohatším stavu. To přímo snižuje spotřebu plynu i vody a prodlužuje životnost celého zařízení.

Hledáte spolehlivý zdroj páry pro váš provoz?

Prohlédněte si naši nabídku spolehlivých parních vyvíječů Antonio Matese

Zajímají vás další projekty zaměřené na úspory energií v průmyslu? Sledujte náš Linkedln pro další novinky a realizace.

Sdílet článek